fbpx

توانا

توانا آموزشکده الکترونیکی برای جامعه مدنی ایران، یک مرکز پیشگام آموزشی از طریق اینترنت در ایران است. توانا در تاریخ ١٧ می ٢٠١٠ میلادی (٢٧ اردیبهشت ١٣٨٩) تاسیس گردید، با این هدف که با استفاده از برنامه آموزش مدنی و ظرفیت سازی جامعه مدنی، نقش شهروندی فعال و مدیریت مدنی را ترویج نماید. آرزوی توانا جامعه باز و آزاد در ایران می باشد، جامعه‌ای که در آن هر ایرانی از برابری، عدالت و همه آزادی‌های سیاسی و مدنی برخوردار باشد.

توانا پیوندی میان آموزش تعاملی آنلاین و آموزش عمومی در سطح گسترده می باشد. دوره‌های اینترنتی توانا به ایرانیان فرصت مطالعه موضوع‌های ممنوعه توسط نظام حاکم، از جمله دموکراسی، حقوق زنان، رهبری، جدایی دین و دولت، درمان آسیب‌ها، امنیت دیجیتالی، روزنامه‌نگاری و بسیاری موضوعات دیگر را ارائه می کند تا با نبود آزادی در آموزش مقابله کند.

توانا به طور ویژه به زنان، اعضای اقلیت های دینی و ایرانیان دیگر که به امکانات پیشرفته دسترسی ندارند کمک می نماید تا قدرت بیشتری به دست بیاورند. علاوه بر اجرای کلاس های زنده به صورت آنلاین، توانا منابع آموزشی-از جمله پادکست های کلاس‌ها، سخنرانی‌های تصویری، جزوه ها، ویدئوهای آموزش عمومی و مطالب دیگر- را در اختیار دانش آموختگان مکاتبه‌ای می گذارد. این مطالب از طریق ماهواره، شبکه‌های اجتماعی و دیگر سایت‌های شناخته شده فارسی برای همه مردم ایران نیز ارائه می گردند. توانا آگاهی درباره فرصت‌های پیشرفت، مشاوره مداوم و پشتیبانی فنی در اختیار دانش آموختگان خود می گذارد.

خدمات توانا دوره های آنلاین و زنده توانا به ایرانیان فرصت آموزش در کنار بزرگ‌ترین کارشناسان جهان را ارائه می کند. علاوه بر این، سرویس بی‌سابقه تواناتک امکان استفاده بهتر و امن تر از تکنولوژی توسط اعضای جامعه مدنی ایران را ارتقا می دهد تا آن‌ها بتوانند از تکنولوژی در پیگیری دموکراسی و حقوق بشر بهره ببرند. توانا همچنین گفتگوهای تصویری با فعالان برجسته ایرانی و بین المللی، مطالعات موردی راجع به جنبش‌های مدنی طرفدار حقوق بشر و دموکراسی در سراسر جهان، ترجمه متون کلاسیک درباره دموکراسی و نوشته‌های فعالان مدنی ایران، مطالب آموزشی رایگان برای مربیان مدنی، کتابخانه آنلاین با منابع انگلیسی و فارسی و همکاری و کمک به بخش‌های مختلف جامعه مدنی ایران و فعالان بین‌المللی را ارائه می‌نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *