fbpx

رادیو زمانه

رادیو زمانه یک بنیاد رسانه‌ای است که در زمینه خبررسانی، عرضه گزارش، تحلیل، مباحث نظری، نشر کتاب به صورت آنلاین، آموزش و برگزاری جلسات بحث و گفت‌وگو فعالیت می‌کند. سایت “زمانه” محور فعالیت‌های بنیاد رسانه‌ای زمانه است.

بنیاد رسانه‌ای زمانه به عنوان “رادیو زمانه” کار خود را آغاز کرد و اگر چه اکنون برنامه رادیویی عرضه نمی‌کند، باز به این نام شهرت دارد. ما به این عنوان ارج می‌نهیم. نشانی سایت ما نشان از این فعالیت آغازین دارد.

زمینه‌سازی برای ایجاد “رادیو زمانه” در سال ۲۰۰۴ با کوشش ایرانیانی مانند فرح کریمی، نماینده‌ وقت پارلمان هلند، صورت گرفت. “رادیو زمانه” از سیزده مرداد ۱۳۸۵ خورشیدی (چهارم اوت ۲۰۰۶)، همزمان با شب صدمین سالگرد جنبش مشروطه، فعالیت خود را آغاز کرد.

محور اصلی فعالیت‌های “زمانه”، پشتیبانی از کوشش‌های فعالان حقوق بشر و جامعه مدنی در ایران ا‌ست. با توجه به نبود فضای باز رسانه‌ای در ایران، یکی دیگر از اهداف زمانه، تلاش در جهت ایجاد تنوع رسانه‌ای است.

“زمانه” می‌کوشد تریبونی برای صداهای “دیگر” باشد. این رسانه علیه تبعیض است و تلاش می‌کند امکانات اطلاع‌رسانی خود را در اختیار افراد و گروه‌های اجتماعی‌ای بگذرد که مورد تبعیض قرار می‌گیرند. مباحث مربوط به زنان، اقلیت‌های مذهبی، قومی، جنسی و … در کانون توجه “زمانه” قرار دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *