نوگام

نوگام​ یک موسسه غیرانتفاعی‌ است و توسط گروهی از جوانان ایرانی مهاجر در لندن شکل گرفته است. این نشر سه ایده کلی را دنبال می کند.
​اول – نشر نوگام معتقد است وقت آن رسیده که از کتاب چاپی گذر کنیم و وارد دنیای کتاب الکترونیک شویم. این عبور نه تنها ما را وارد عرصه تازه‌ای از دنیای کتاب می‌کند بلکه می‌تواند معضل توزیع کتاب فارسی را نیز تا حدودی حل کند. با کمترین دسترسی به اینترنت می‌توان به مجموعه کتاب‌های نوگام نیز دسترسی یافت.
دوم – نشر نوگام معتقد است اگر کتاب پاسخی به نیازهای فکری روز جامعه باشد، خوانندگان کتاب فارسی کم نیستند. نوگام همچنین بر این باور است که اگر نویسندگان و مترجمان ما آزادانه و بدون مانع قابلیت‌هایشان را ارائه دهند، دلیلی وجود ندارد که از سوی مخاطبانشان مورد حمایت قرار نگیرند. بنابراین نوگام با ایجاد رابطه بین شبکه خالقان آثار و شبکه حامیان آثار می خواهد امکان ظهور و حمایت از آثار فرهنگی ارزشمند را فراهم کند.
سوم – نشر نوگام معتقد است رشد و تغییر جامعه زمانی رخ خواهد داد که حجم انبوهی از دانش تولید شده مورد بحث و بررسی جمع بزرگی از شهروندان قرار بگیرد. این خواست به سادگی میسر نمی‌شود و به همین دلیل نوگام ارائه کتاب رایگان را به عنوان یکی از راه‌حل‌ها در اختیار مخاطب فارسی زبان می‌گذارد. انتشار رایگان کتاب توسط نوگام نه تنها چیزی از ارزش کتاب کم نمی‌کند بلکه جمیع ایرانیان را مستقل از توان مالیشان در امر کتابخوانی سهیم می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرکانس های توشه


کانال توشه بر روی ماهواره یاه ست (YahSat) قرار دارد و در ایران، افغانستان و دیگر کشورهای خاورمیانه قابل دسترسی است.


  • ماهواره: یاه ست
  • فرکانس: ۱۱۷۶۶
  • سیمبل ریت: ۲۷۵۰۰
  • پولاریزاسیون: افقی